fot. Mateusz Sienkiewicz
600 tysięcy złotych na przebudowę ulicy Kamiennej w Czaplinku i 450 tysięcy na remont drogi w Gudowie - tyle wynosi wsparcie finansowe Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku dla powiatu drawskiego.

Łukasz Maciejunas, dyrektor RDLP w Szczecinku wręczając symboliczne czeki, podkreślił, że leśnicy chcą wspierać lokalną społeczność: - Gospodarka leśna rozrasta się, jesteśmy potrzebni dla mieszkańców. Będziemy wspierać wszelkie inicjatywy. Ten milion złotych to kropla w morzu potrzeb, w sumie przekazaliśmy już pięć milionów złotych na inwestycje.

Zbigniew Dudor, członek zarządu powiatu drawskiego zaznaczył, że przebudowa drogi w Gudowie oraz ulicy Kamiennej w Czaplinku to ważne inwestycje nie tylko dla mieszkańców, ale i dla turystów: - Droga łączy sołectwa, miejscowości Niwka i Łąka. Służy też jako objazd krajowej dwudziestki między Czaplinkiem a Siemczynem, gdzie dochodzi często do kolizji.

W tym roku Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych chce przeznaczyć na remonty lokalnych dróg ponad osiem milionów złotych.

ms/rz

Posłuchaj

Łukasz Maciejunas, dyrektor RDLP w Szczecinku Zbigniew Dudor, członek zarządu powiatu drawskiego