O godzinie 8.00 została otwarta „baza rodzin”, które liczą na pomoc i wsparcie. Na taką świąteczną Szlachetną Paczkę czekają też mieszkańcy naszego regionu.

Jak powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin Anna Dzida, lider Szlachetnej Paczki w Mirosławcu, to wsparcie dla osób, które często nie ze swojej winy znalazły się w trudnej sytuacji.
- To są bardzo różne rodziny: od osób bardzo samotnych, po rodziny dotknięte chorobą. Nie są to na pewno osoby roszczeniowe a rodziny, które na co dzień sobie radzą. Raz lepiej, raz gorzej, ale sytuacją, z którą się zmagają, powoduje, że są u kresu sił. Szlachetna paczka jest właśnie dla tych, którzy walczą, żeby coś w swoim życiu zmienić.

W Mirosławcu i okolicach wolontariusze chcą wesprzeć dziesięć rodzin. W bazie Szlachetnej Paczki są też mieszkańcy Koszalina, Słupska, Wałcza, Szczecinka, Piły i wielu innych miast naszego regionu. Jak podkreśla Anna Dzida - pomóc tym rodzinom może każdy.

- Każdy może zrobić paczkę. Może to być grupa przyjaciół, osoba prywatna, firma, współpracownicy z danej firmy. Nie ma ograniczonego katalogu, trzeba po prostu chcieć - dodała.

Na liście potrzeb rodzin, które otrzymają pomoc w ramach Szlachetnej Paczki, zazwyczaj znajdują się: odzież, obuwie i sprzęt codziennego domowego użytku. Baza rodzin - ze szczegółowymi informacjami - dostępna jest na stronie internetowej: www.SzlachetnaPaczka.pl.

pg/kc

Posłuchaj

Anna Dzida lider Szlachetnej Paczki w Mirosławcu