fot. prk24.pl
W kulturalnej odsłonie „Wieczornych spotkań” nasi goście rozmawiali m.in. na temat coraz mniejszych kwot przeznaczanych przez Polaków na kulturę i jej placówki.

Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego znacznie zmniejszyła się kwota wydawana przez Polaków na kulturę. W 2019 roku było to 364 zł a w 2020r - już 307 zł. Czy Bałtycki Teatr Dramatyczny także to odczuł po swoim budżecie, po liczbie gości? Na to pytanie odpowiedział Rafał Wołyniak, kierownik biura promocji Bałtyckiego Teatru Dramatycznego.

materiał Tomasza Trana

Statystycznie w ostatnim czasie wydajemy mniej pieniędzy na kulturę. Czy to skutek zamknięcia placówek kulturalnych przez sporą część roku czy też powody są jeszcze inne? Czy to oznacza, że mniej kultury konsumujemy? Czy może inflacja powoduje, że coraz mniej nas na nią stać? - na te pytania stara się odpowiedzieć Anna Ledochowicz.

materiał Joanny Lejtan

Czy stać nas jeszcze dzisiaj na kulturę? Czy pandemia spowodowała, że jest ona mniej dostępna? Na te pytanie próbował znaleźć odpowiedź Marcin Kamiński w rozmowie z dyrektorami Nowego Teatru i Teatru Lalki Tęcza w Słupsku.

materiał Marcina Kamińskiego