fot. Przemysław Grabiński
O wnioskach samorządu, które zostały wybrane w ramach pierwszego naboru rządowego programu, mówił w poniedziałek w Pile wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak.

Polityk zaznaczył, że pieniądze pozwolą na sfinansowanie oczekiwanej przez wielu mieszkańców modernizacji stadionu żużlowego przy ulicy Bydgoskiej: - Rząd przekazał na remont obiektu 16,5 miliona złotych, a na przebudowę ulicy Młodych - pięć milionów złotych. Samorządy z powiatu otrzymały ponad 83 miliony złotych na 19 inwestycji.

Samorząd powiatu pilskiego otrzyma z Polskiego Ładu ponad 12 milionów złotych na przebudowę drogi stanowiącej część północnej obwodnicy powiatu.

Pilski poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Porzucek podkreślił, że przyznanie pieniędzy Pile i wielu innym samorządom, w których władzę sprawują przedstawiciele ugrupowań opozycyjnych wobec rządu, jest dowodem na to, że wspierani są mieszkańcy całego kraju: - Drogi i przedszkola będą służyć przede wszystkim mieszkańcom, a nie prezydentowi, wójtowi czy posłowi. Rządowe dofinansowanie trafia tam, gdzie potrzebne są inwestycje.

Pieniądze z Polskiego Ładu trafią też do innych samorządów w północnej Wielkopolsce. Do powiatu złotowskiego - ponad 40 milionów złotych, w tym m.in. około 10 milionów do Okonka na budowę nowoczesnej oczyszczalni ścieków.

pg/rz

Posłuchaj

Marcin Porzucek, pilski poseł Prawa i Sprawiedliwości Grzegorz Piechowiak, wiceminister rozwoju i technologii