fot. OSP Sarbinowo/Facebook
IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem dla województw, zachodniopomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego. Wiatr może osiągać prędkość do 100 km/h, a w pasie nadmorskim - do 110 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje do piątkowego poranka.

Od rana zachodniopomorscy strażacy interweniowali prawie 450 razy. Powalone drzewa i konary blokują drogi w Świeszynie, Biesiekierzu i Koszalinie na ulicach Grottgera, Szpitalnej i Strefowej. Ponadto pracują w Gryfinie, Wałczu i Myśliborzu. Awaryjne wyłączania prądu dotyczą gmin: Biesiekierz, Białogard, Świeszyno, a także okolic Karlina, Sławoborza, Świdwina, Połczyna i Drawska.

W Gryfinie mężczyzna został przewieziony do szpitala po tym, jak drzewo spadło na prowadzony przez niego samochód. Z kolei w Baszewicach w powiecie gryfickim pociąg relacji Szczecin–Kołobrzeg wjechał w powalone na tory drzewo. Jak poinformował rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Gryficach mł. kpt. inż. Łukasz Góralski, uszkodzone zostały boczne szyby oraz przednia część pociągu, którym podróżowało 76 osób. Trzy z nich zostały poszkodowane, jedna odmówiła pomocy.

Na miejsce wysłano już ekipę techniczną, która ma usunąć drzewo z torów. - Pasażerów w dalszą podróż zabierze ich kolejny pociąg tego samego przewoźnika, który zostanie wysłany z Goleniowa - poinformował rzecznik prasowy PKP PLK Bartosz Pietrzykowski.

Nasi słuchacze informują też o wielu połamanych gałęziach i drzewach w koszalińskich parkach.

Z kolei pomorscy strażacy wyjeżdżali dotychczas 30 razy. Prądu nie mają mieszkańcu okolic Słupska.

red./PAP/rz

fot. Anna Popławska
fot. Anna Popławska
fot. Anna Popławska