fot. archiwum PRK
Miasto nie chciało by zrobił to wykonawca remontu, bo straciło do niego zaufanie. Firmie potrącono z wynagrodzenia pół miliona złotych i zaczęto szukać kolejnej. Póki co, bezskutecznie, a przeciekający zimą taras może spowodować kolejne zniszczenia.

Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku szuka wykonawcy, ale do przetargów nikt się nie zgłasza.

- Do żadnego z czterech dotychczasowych postępowań nie zgłosił się żaden wykonawca. Niestety musimy przełożyć zaproszenie do składania kolejnych ofert na przyszły rok, ponieważ jest już październik i warunki pogodowe są niekorzystne. Liczymy się z tym, że także do piątego postępowania może nie przystąpić żaden wykonawca - mówi Ewelina Kujawa, dyrektor ds. inwestycji w Zarządzie Infrastruktury Miejskiej w Słupsku.

Maciej Swornowski, kierownik administracyjny Słupskiego Ośrodka Kultury uważa, że naprawa usterek w budynku MCK-u powinna być przeprowadzona jak najszybciej: - Podstawowym problemem jest taras, który nadal przecieka. Po sezonie zimowym prawdopodobnie będzie on już bardzo zniszczony, a liczba koniecznych napraw znacznie się zwiększy.

Remont budynku Młodzieżowego Centrum Kultury w Słupsku kosztował prawie pięć i pół miliona złotych.

Paweł Drożdż/ar

Posłuchaj

Maciej Swornowski, kierownik administracyjny Słupskiego Ośrodka Kultury Ewelina Kujawa, dyrektor ds. inwestycji w Zarządzie Infrastruktury Miejskiej w Słupsku