fot. Sebastian Ferens
O problemie poinformowali naszą redakcję mieszkańcy, którzy przez awarię lamp solarnych obawiają się o swoje bezpieczeństwo.

- Na to oświetlenie zostały wydane bardzo duże pieniądze, a stoi bezużyteczne. Obawiam się o swoje bezpieczeństwo, ponieważ wieczorami w tym miejscu przesiadują chuligani. Unikam wychodzenia z domu po zmroku - powiedziała naszemu reporterowi mieszkanka domu przy ul. Niemcewicza. Problem niedziałającego oświetlenia w tym miejscu jest doskonale znany Przedsiębiorstwu Gospodarki Mieszkaniowej w Słupsku, które jest odpowiedzialne za inwestycję.

- Lampy solarne zamontowaliśmy na podwórku przy ul. Niemcewicza w 2013 r., w ramach rewitalizacji. Po jakimś czasie część lamp przestała świecić. Myśleliśmy, że przyczyną awarii są zalane akumulatory. Z biegiem czasu reszta oświetlenia również uległa awarii. Okazało się, że naprawa infrastruktury jest nieopłacalna, dlatego postanowiliśmy wymienić w tym miejscu lampy solarne na oświetlenie w technologii LED. Niestety w tym roku nie znalazły się pieniądze na tę inwestycję. Nie mogę również zagwarantować, że miasto znajdzie na ten cel środki w 2022 r. - powiedział Andrzej Nazarko, dyrektor ds. zarządzania nieruchomościami w PGM. Więcej w poniższym materiale. sf/mt

Posłuchaj

materiał Sebastiana Ferensa