Jak co tydzień, w sobotni poranek, goście „Studia Kołobrzeg” dyskutowali o najważniejszych wydarzeniach mijającego tygodnia w mieście, regionie i kraju.

Krajowy Plan Odbudowy nie zakłada, aby w Porcie Kołobrzeg powstały farmy wiatrowe. Zostaną wybudowane w innych portach, ale przy okazji także dla Kołobrzegu będzie to szansa rozwoju. O szczegółach opowiedział prezes Zarządu Portu Kołobrzeg Artur Lijewski.

rozmowa z Arturem Lijewskim

Nieczęsto możemy uczestniczyć w takim święcie jak Złote Gody. Taka okazja zdarzyła się w Gościnie. Pani Krystyna i pan Konstanty po 50-ciu latach małżeństwa złożyli sobie uroczystą przysięgę.

relacja ze Złotych Godów

W kołobrzeskiej Radzie Miasta pojawił się pomysł, aby opracować kodeks etyki radnego. Jest to pokłosie pewnych zachowań niektórych radnych niestanowiących powodu do dumy, a nawet podrywających autorytet tego gremium bądź też mandatu radnego. O opinię na ten temat poprosiliśmy znane osoby publiczne: przewodniczącego klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości Macieja Bejnarowicza, zastępcę prezydenta Kołobrzegu Ewę Pełechatą, starostę kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego oraz wiceprzewodniczącego Rady Miasta Dariusza Zawadzkiego.

rozmowa z kołobrzeskimi samorządowcami

Wracamy do kompozytora kreatywnego - Pawła Pudło. Jego niekonwencjonalne podejście do tworzenia muzyki znalazło uznanie na całym świecie, a muzyka taneczna uświetniała takie wydarzenia jak EURO 2012 oraz największą kampanię promującą Polskę.

rozmowa z Pawłem Pudłą

W Kołobrzegu obchodzono Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji dyrektorzy oraz nauczyciele kołobrzeskich szkół ponadpodstawowych zostali uhonorowani nagrodami starosty, kuratora oświaty oraz ministra edukacji i nauki oraz odznaczeniami resortowymi. Uroczystość odbyła się w siedzibie Zespołu Szkół Policealnych, który jednocześnie świętował swoje 60-lecie.

relacja z obchodów Powiatowego Dnia Edukacji

W ramach Europejskiego Dnia Świadomości Dysleksji kołobrzeska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna zorganizowała dni otwarte. Skorzystaliśmy z okazji i o rozmowę na temat trudności dyslektycznych poprosiliśmy wicedyrektora poradni Alinę Dullek-Dudę.

rozmowa z Aliną Dullek-Dudą

W Ośrodku Jazdy Konnej Michalski w Budzistowie w sobotę i niedzielę kolejne Regionalne Zawody w Skokach przez Przeszkody. O tym co nas czeka w ten weekend oraz refleksyjnie o ubiegłotygodniowych zawodach ujeżdżeniowych rozmawiamy z właścicielem ośrodka Andrzejem Michalskim.

rozmowa z Andrzejem Michalskim

„Incele”, „juleczki”, „uzurpator”, „pożarcie” i „załóż” czy „ubierz” to słowa, o których jest rozmowa w najnowszym wydaniu audycji "Słownik na Fali" - rozmawiają dr Sebastian Żurowski, językoznawca z UMK w Toruniu i Jarosław Banaś.

„Słownik na Fali” - rozmowa z dr. Sebastianem Żurowskim

„Studio Kołobrzeg” przygotowali: Małgorzata Abramowicz, Mariusz Wolański, Jarosław Banaś

Opracowanie muzyczne: Adrian Adamowicz