fot. Anna Popławska
W delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się dziś uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Podczas spotkania, w którym uczestniczyli poseł Czesław Hoc, wicewojewoda zachodniopomorski Tomasz Wójcik i zachodniopomorski wicekurator oświaty Bogusław Ogorzałek, nauczyciele i pracownicy szkół otrzymali medale i odznaczenia państwowe. Wśród wyróżnionych byli pedagodzy i pracownicy placówek edukacyjnych m.in. z Koszalina, Kołobrzegu, Świdwina i Kalisza Pomorskiego.

Srebrnym Krzyżem Zasługi została wyróżniona Dorota Jędrak, dyrektorka Sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Koszalinie. Jak powiedziała, zawód nauczyciela, mimo trudności, daje wiele satysfakcji.

- Zawsze zachęcam młodych nauczycieli do kreatywności i do pracy, nawet jeśli przychodzą chwile zwątpienia, smutku lub różnego typu rozczarowań, które ten zawód również niesie. Dla mnie największą nagrodą są kariery i rozwój osobisty moich uczniów - wyjaśniła Dorota Jędrak.

Zachodniopomorski wicekurator oświaty Bogusław Ogorzałek podkreślił, że święto Edukacji Narodowej to okazja, żeby podziękować za pracę najlepszym pedagogom. Jak zaznaczył, dobry nauczyciel to taki, którego uczniowie osiągają sukcesy, ale nie tylko.

- Dobry nauczyciel to ten, który słucha i zauważa potrzeby uczniów, szczególnie w okresie popandemicznym. Potrafi dostrzec aktualne potrzeby ucznia i pomóc je pokonać - powiedział Bogusław Ogorzałek.

ap/od

Posłuchaj

Dorota Jędrak - dyrektorka Sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Koszalinie Bogusław Ogorzałek - zachodniopomorski wicekurator oświaty