fot. Sebastian Ferens
Szpital wyraża zgodę na inwestycję, ale wiatę musi zbudować Zarząd Infrastruktury Miejskiej. Koszt budowy konstrukcji wynosi około 20 tys. zł.

Interwencję w tej sprawie podjęła Anna Rożek, radna z Platformy Obywatelskiej: - Dostaję ogromną liczbę sygnałów od mieszkańców, którzy domagają się budowy wiaty przystankowej przy szpitalu. W związku z tym, wystosowałam już 2 pisma do pani prezydent z prośbą o skontaktowanie się z zarządem szpitala i wspólne rozwiązanie tego problemu.

Marcin Prusak, rzecznik słupskiego szpitala zaznaczył na antenie Radia Słupsk, że władze placówki opowiadają się za pomysłem budowy wiaty przystankowej: - W przypadku złej pogody oczekiwanie na autobus pod gołym niebem jest z pewnością uciążliwe dla pasażerów. Nasz szpital jednak nie może postawić takiej konstrukcji. Jeżeli ZIM zgłosi się do nas z takim wnioskiem, z pewnością zaopiniujemy go pozytywnie i udostępnimy teren pod inwestycję.

- Ten problem jest nam znany już od jakiegoś czasu. Z tego, co wiem, słupski szpital jest zainteresowany udostępnieniem gruntu pod budowę wiaty przystankowej. W miarę możliwości finansowych postaramy się ustawić wiatę w tym miejscu - powiedział Hubert Tosik ze słupskiego ZIM.
Więcej w poniższym materiale. sf/mt

Posłuchaj

materiał Sebastiana Ferensa