Dobiega końca pierwszy etap tej długo wyczekiwanej przez mieszkańców inwestycji. Jak podkreśla Piotr Jedliński, prezydent Koszalina, obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe.

- Tę pierwszą część inwestycji kończymy w listopadzie - podkreślił Piotr Jedliński, prezydent Koszalina. - W tej chwili trwają prace z układaniem nawierzchni chodników i parkingów. Powoli zaczynamy nadrabiać opóźnienia związane z koniecznością przełożenia gazociągu, który się tam znajdował. Te problemy techniczne pojawiły się już w trakcie prac, stąd lekkie opóźnienie.

Oprócz wymiany nawierzchni, chodników i miejsc parkingowych miasto zaplanowało także wymianę oświetlenia, budowę ścieżki rowerowej i wymianę całej infrastruktury podziemnej.

Robert Grabowski, rzecznik prezydenta miasta, dodaje, że prace na kolejnych fragmentach ulicy - od Kościuszki do Traugutta rozpoczną się jeszcze przed zamknięciem jej dla ruchu: - Zakład gazowniczy planuje wymianę gazociągu na tym odcinku. Będzie on wymieniany w chodniku, więc te utrudnienia będą, ale nieco mniejsze niż na tym pierwszym całkowicie zamkniętym fragmencie.

Koszt modernizacji całości to 13,5 miliona złotych, z czego 6 milinów złotych to dofinansowanie z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na grudzień 2022 roku.

kc

Posłuchaj

Piotr Jedliński prezydent Koszalina Robert Grabowski, rzecznik prezydenta Koszalina