fot. archwium prk24.pl
Zaproszenie Aleksandry Kupczyk w tym tygodniu przyjęli: Artur Wezgraj - radny niezrzeszony Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego oraz kanclerz Politechniki Koszalińskiej, Bogusław Ogorzałek - zachodniopomorski wicekurator oświaty i Teresa Krysztofiak - koordynator Wolontariatu w Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie oraz ks. Paweł Wojtalewicz - diecezjalny koordynator papieskiej Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Pierwszym gościem w poniedziałkowej audycji był Artur Wezgraj. Kanclerz Politechniki Koszalińskiej opowiedział o inwestycjach uczelni - m.in. o powstającym przy uczelni Cognitarium oraz studenckim Klubie Kreślarnia. Radny wyjaśnił też powody swojego odejścia z klubu niezrzeszonych w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

rozmowa Aleksandry Kupczyk z Arturem Wezgrajem

Bogusław Ogorzałek, zachodniopomorski wicekurator oświaty na antenie Polskiego Radia Koszalin przedstawił sytuację epidemiologiczną w szkołach w regionie oraz postępy w procesie szczepień uczniów i nauczycieli. Opowiedział również o rozpoczętych działaniach w ramach Narodowego Programu Wsparcia Uczniów po pandemii oraz programu Cyfrowa Gmina, który będzie miał wpływ na uzupełnianie sprzętu komputerowego dla uczniów.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

rozmowa Aleksandry Kupczyk z Bogusławem Ogorzałkiem

Zaproszenie przyjęła również Teresa Krysztofiak z Hospicjum im. św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie. Koordynatorka wolontariatu opowiedziała o potrzebach placówki oraz zachęcała do zostania wolontariuszem. Przypomniała też o zbliżającej się zbiórce na cmentarzach organizowanej w trakcie Dnia Wszystkich Świętych.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

rozmowa Aleksandry Kupczyk z Teresą Krysztofiak

Diecezjalny koordynator papieskiej Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia ks. Paweł Wojtalewicz przypomniał, że do 1 listopada przyjmowane są kandydatury na stypendystów. Przedstawił też kryteria oceniania oraz możliwości, jakie daje opieka Fundacji.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

rozmowa Aleksandry Kupczyk z ks. Pawłem Wojtalewiczem