fot. www.pixabay.com
Zaproszenie Renaty Pacholczyk do „Studia Bałtyk” przyjęli w środę burmistrz Karlina - Waldemar Miśko, burmistrz Darłowa - Arkadiusz Klimowicz oraz wójt gminy Postomino - Janusz Bojkowski.

Pierwszym gościem „Studia Bałtyk” był Waldemar Miśko, burmistrz Karlina, który odniósł się m.in. do starań gminy, by na jej terenie zlokalizować stałą bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mówił również o wyróżnieniu Karlina za działania propagujące szczepienia przeciw COVID-19. Przekazał także, na co gmina przeznaczy środki pozyskane w ramach programu Cyfrowa Gmina.

Waldemar Miśko - burmistrz Karlina

Drugim gościem „Studia Bałtyk” był Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Darłowa, który mówił o tematach podjętych podczas spotkania przedstawicieli Koalicji Nadmorskiej, czyli reprezentantów gmin leżących nad Bałtykiem.

Arkadiusz Klimowicz - burmistrz Darłowa

Kolejnym gościem Renaty Pacholczyk był Janusz Bojkowski, wójt gminy Postomino. W rozmowie z Renatą Pacholczyk mówił o licznych inwestycjach realizowanych na terenie gminy, która zajęła piąte miejsce w Polsce spośród 1537 gmin wiejskich w rankingu pisma Wspólnota podsumowującym wydatki inwestycyjne samorządu. Janusz Bojkowski odniósł się również do sobotnich uroczystości - strażacy ochotnicy z Wilkowic otrzymali nową remizę i wóz bojowy. Wójt zachęcał również do składania wniosków w sprawie zakupu komputerów dla dzieci z rodzin popegeerowskich.

Janusz Bojkowski - wójt gminy Postomino