fot. Paweł Drożdż
Obecnie trwają prace projektowe. W ramach planowanej modernizacji zostanie dobudowana nowa część budynku, do której zostaną przeniesione pomieszczenia administracyjne.

Teresa Jerzyk, dyrektorka słupskiego hospicjum zaznaczyła na antenie Polskiego Radia Koszalin, że dzięki inwestycji w starej części hospicjum, powstaną nowe sale dla chorych: - Obecnie pracownicy przebywają w dużych pomieszczeniach, które przerobimy na pokoje dla pacjentów. Nowa część budynku zostanie połączona łącznikiem, dzięki temu placówka nie straci domowej atmosfery.

Wkrótce na miejskich cmentarzach będzie prowadzona zbiórka na rzecz słupskiego hospicjum. W ubiegłym roku akcję odwołano z powodu pandemii COVID-19. Teresa Jerzyk podkreśliła w rozmowie z naszym dziennikarzem, że w tegorocznej kweście weźmie udział mniej wolontariuszy: - Nie chcemy narażać młodych osób na zarażenie koronawirusem. W słupskim hospicjum wszyscy pracownicy byli chorzy na COVID-19, a 5 naszych pacjentów zmarło. Był to bardzo trudny okres w naszej placówce, do którego nigdy nie chcielibyśmy wrócić. W tym roku na słupskich cmentarzach będzie mniej wolontariuszy - około 100 osób.

W rekordowym 2019 r. w czasie kwesty na miejskich cmentarzach zebrano prawie 160 tysięcy złotych. W ubiegłym roku, dobroczyńcy na konto placówki wpłacili ponad 13 tys. zł. Prace budowlane w słupskim hospicjum mają rozpocząć się w przyszłym roku. Paweł Drożdż/mt

Posłuchaj

Teresa Jerzyk o rozbudowie hospicjum Teresa Jerzyk o zbiórce pieniędzy na rzecz hospicjum