fot. ZUW Szczecin
We wtorek w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim zostały podpisane umowy z dyrektorami szpitali m.in w: Koszalinie, Białogardzie, Kołobrzegu i Świnoujściu.

- Przekazane środki pozwolą na bezpieczne dla środowiska i otoczenia zagospodarowanie odpadów m.in. maseczek i kombinezonów ochronnych, których lekarze, ratownicy oraz personel medyczny używają podczas opieki nad chorymi na COVID-19 - powiedział Zbigniew Bogucki. wojewoda zachodniopomorski w czasie podpisania umów.

Dotacja objęła również placówki w: Szczecinie, Barlinku, Gryficach, Gryfinie, Kamieniu Pomorskim.


- Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w tym roku przekaże zachodniopomorskim szpitalom na ten cel 225 tysięcy złotych. To już druga odsłona tego programu i - co ważne - w tym roku jest on realizowany dzięki wspólnej inicjatywie wojewody zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego i Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - zaznaczył Marek Subocz, prezes WFOŚiGW w Szczecinie.

W ramach pierwszej edycji z dofinansowania w łącznej kwocie 250 tys. zł skorzystały: Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie oraz Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie. Wysokość wsparcia na ten cel ze środków WFOŚiGW w Szczecinie w latach 2020-2021 to łącznie 475 tys. zł.

ZUW Szczecin/kc

fot. ZUW Szczecin
fot. ZUW Szczecin
fot. ZUW Szczecin
fot. ZUW Szczecin
fot. ZUW Szczecin