fot. pixabay.com
W czwartek TK stwierdził, że przepisy europejskie uprawniające sądy krajowe do pomijania przepisów konstytucji lub orzekania na podstawie uchylonych norm są niezgodne z konstytucją.

Ponadto goście audycji skomentowali sytuację na granicy polsko-białoruskiej. Od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach województw podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy wydanego na wniosek Rady Ministrów rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy. 30 września Sejm zgodził się na jego przedłużenie o 60 dni.

Politycy ocenili również ostatnie sondaże. Wynika z nich, że gdyby wybory odbyły się w niedzielę, 34,3 proc. respondentów oddałoby swój głos na Zjednoczoną Prawicę, 21,6 proc. na Koalicję Obywatelską, 10,5 proc. na Polskę 2050 Szymona Hołowni, a 8,4 proc. na Konfederację.

Zaproszenie Aleksandry Kupczyk przyjęli przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w kołobrzeskiej radzie miasta, Maciej Marcin Bedka z Konfederacji, senator Platformy Obywatelskiej Kazimierz Kleina, Monika Baran z Partii Republikańskiej, poseł Nowej Lewicy Dariusz Wieczorek oraz poseł PSL-Koalicji Polskiej i szef stowarzyszenia Nowoczesne Centrum Radosław Lubczyk.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Posłuchaj

„Po Słowie” - część pierwsza „Po Słowie” - część druga