fot. archiwum prk24.pl
Jak co tydzień, w sobotni poranek, goście „Studia Kołobrzeg” dyskutowali o najważniejszych wydarzeniach mijającego tygodnia w mieście, regionie i kraju.

XIII akcja „Motoserca” za nami. O jej przebiegu i wynikach opowiedział organizator kołobrzeskiej edycji akcji - Jarosław Trojanek. W rozmowie prezes klubu motocyklowego Voyager mówił też o zbliżającej się „Motopaczce”.

rozmowa z Jarosławem Trojankiem

Czwarta fala koronowirusa stała się faktem. O realizacji szczepień, grypie, aurze jesiennej mówiła lekarz pediatra i lekarz rodzinny - dr Małgorzata Zajączkowska.

rozmowa z dr Małgorzatą Zajączkowską

Paweł Pudło jest autorem wielkich form orkiestrowo-chóralnych, muzyki do filmów, a także producentem muzycznym i reżyserem. Ma na swoim koncie między innymi muzykę na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2012, monumentalną kompozycję „Welcome to Poland and Ukraine”. W „Studiu Kołobrzeg” opowiadał o swoich nowych projektach.

rozmowa z Pawłem Pudłem

W Gościnie do użytku oddana została nowoczesna strzelnica sportowa. Trenować na niej będą uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół im. Macieja Rataja, a także żołnierze i policjanci.

materiał Małgorzaty Abramowicz

Dużym sukcesem może poszczycić się kołobrzeżanin Filip Babiak, który w miniony weekend w Lesznie zdobył tytuł Halowego Akademickiego Mistrza Polski w Skokach Przez Przeszkody. Filip, który na co dzień jest studentem prawa na Uniwersytecie Gdańskim, przez trzy dni mistrzowskich zmagań, nie popełnił ani jednego błędu, a dziś opowiada o swoim wyczynie, wsparciu najbliższych i kolejnych planach.

rozmowa z Filipem Babiakiem

O wizycie ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka w województwie zachodniopomorskim, a także o zbliżających się wyborach w zachodniopomorskiej PO - komentarz przewodniczącej klubu radnych PiS-u sejmiku naszego województwa - Małgorzaty Jacyny-Witt w rozmowie z Jarosławem Banasiem.

rozmowa z Małgorzatą Jacyną-Witt

Wizytę ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka w Zespole Szkół Rolniczych w Świdwinie, a także publikację na temat rządów kobiet w Kołobrzegu, komentuje przewodniczący klubu radnych PiS-u w kołobrzeskiej RM Maciej Bejnarowicz.

rozmowa z Maciejem Bejnarowiczem

Jak w Urzędzie Miasta pracuje się w ścisłym kierownictwie jedynemu mężczyźnie - rzecznikowi prezydent Anny Mieczkowskiej - Michałowi Kujaczyńskiemu starał się dowiedzieć Jarosław Banaś.

rozmowa z Michałem Kujaczyńskim

„W tym archeo jest porządek” - czy tytuł artykułu o Kołobrzegu, w którym rządzą same kobiety, jest trafiony? A także: „Push-back”, „Pandora Papers” i „Moda na vintage”. Czy obczyzna się wdziera się do polszczyzny, czy sami ją wpuszczamy? Dyskutują dr Sebastian Żurowski - językoznawca z UMK w Toruniu i Jarosław Banaś.

„Słownik na Fali” - rozmowa z dr. Sebastianem Żurowskim

„Studio Kołobrzeg” przygotowali: Małgorzata Abramowicz, Mariusz Wolański, Jarosław Banaś
Opracowanie muzyczne: Adrian Adamowicz