fot. GDDKiA/Szczecin/twitter
GDDKiA poinformowała w piątek, że w przetargu na budowę węzła Sianów Zachód na obwodnicy Koszalina i Sianowa w drodze ekspresowej S6 złożone zostały dwie oferty. Zadanie chcą realizować Konsorcjum firm Polbud Pomorze i Colas oraz spółka Strabag.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podała, że oferta konsorcjum firm Polbud Pomorze i Colas opiewa na kwotę 22,3 mln zł. Natomiast spółka Strabag złożyło ofertę na 24 mln zł.

Obaj wykonawcy deklarują skrócenie terminu realizacji budowy węzła Sianów Zachód do 9 miesięcy.

„Nowy węzeł połączy drogę ekspresową S6 z drogą wojewódzką nr 203 Koszalin - Darłowo oraz drogą krajową nr 6. Znajduje się on na brakującym odcinku obwodnicy Koszalina i Sianowa, gdzie od sierpnia prowadzone są roboty związane z dokończeniem obwodnicy” - podała GDDKiA.

Zadanie obejmuje budowę dwóch rond i czterech łącznic z S6. Przebudowany zostanie także 960-metrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 203 oraz ok. 210 metrów drogi krajowej nr 6.

Wykonane zostaną także prace związane z budową kanału technologicznego, ekranów akustycznych i oświetleniem drogowym. Przebudowana będzie również istniejąca kanalizacja sanitarna, deszczowa oraz wodociągowa.

PAP/aj