fot. archwium prk24.pl
Tomasz Wójcik zdradził pomysły na swoją pracę w Urzędzie Wojewódzkim. Gość „Studia Bałtyk Szczecinek” mówił, że będzie starał się koncentrować na polityce społecznej. Chce zachęcać samorządowców do skorzystania z programów rządowych.

- Maluch + i Senior + są to programy rządowe, z których niektóre gminy korzystają, ale są też samorządy, które niechętnie sięgają po tego typu dofinansowania i dotacje. Chciałbym dopingować i zmotywować gminy do tego, by składały merytorycznie uzasadniony wniosek i korzystały z tych pieniędzy. Mieszkańcy będą im na pewno za to wdzięczni - powiedział Tomasz Wójcik.

Nowy wicewojewoda zachodniopomorski zapowiedział na naszej antenie, że będzie koncentrował się zarówno na sprawach całego Pomorza Zachodniego, jak i będzie pamiętał o sprawach Szczecinka i m.in. miejscowego szpitala.

- Sytuacja szczecineckiej placówki jest coraz lepsza. Wskazują na to jej wyniki finansowe. Będę bardzo zadowolony, jeśli jako wojewoda zachodniopomorski, będę mógł pomóc szczecineckiemu szpitalowi - podkreślił polityk.

Tomasz Wójcik funkcję wicewojewody zachodniopomorskiego pełni od 1 października. Wcześniej był przewodniczącym klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w szczecineckiej Radzie Miasta. 

ms/kc

Posłuchaj

Tomasz Wójcik - wicewojewoda zachodniopomorski o szpitalu w Szczecinku Tomasz Wójcik - wicewojewoda zachodniopomorski o programach rządowych