Na ringu przy ulicy Ogrodowej w Słupsku Czarni rozbili Gwardię Szczytno, wygrywając wszystkie walki. Pojedynki odbywały się w ramach turnieju o puchar rektora Akademii Pomorskiej. To kolejne zwycięstwo drużynowe. Wcześniej słupszczanie pokonali w Warszawie miejscową Legię.

Przed meczem powitano i uhonorowano pucharami młodych słupskich pięściarzy, którzy zdobyli medale w tegorocznych mistrzostwach Polski. Kilkoro z nich oprócz tego, że trenuje w Czarnych, to również uczestniczy we wspólnym programie z Akademią Pomorską w Słupsku. Stąd puchary i gratulacje składał prorektor ds. rozwoju i współpracy prof. Marek Łukasik. Byli to: w kategorii młodzików - Oliwia Borkowicz (mistrzyni Polski), Julia Bystrek (wicemistrzyni kraju) i Krystian Sasko (brązowy medalista) oraz z grona kadetów: Wadim Konszewicz (mistrz Polski) i Wojciech Duszyński (brązowy medalista).

Dwie godziny przed oficjalnym meczem przeprowadzone zostały walki z udziałem młodych adeptów boksu w ramach Pierwszego Kroku z Energą.

Wyniki poszczególnych walk (na pierwszym miejscu przedstawiciele zespołu Energa Czarni): 2:0 - 54 kg kadeci - Michał Krakowiak pokonał w I rundzie Artura Lesińskiego; 4:0 - 57 kg kadeci - Wojciech Duszyński - Kamil Horba 3:0 - to był najlepszy pojedynek, w którym słupszczanin pokazał bogaty repertuar ciosów i znakomicie poruszał się na nogach; 6:0 - 71 kg juniorzy - Kamil Nowosad zwyciężył w I rundzie Oskara Pszczułkowskiego; 8:0 - 63,5 kg juniorzy - Hubert Domaros - Maks Sakhenko 3:0; 70 kg kadeci - Szymon Szczukowski już w I rundzie rozprawił się z Maciejem Brzozowskim; 10:0 - 91 kg seniorzy - Szymon Nadłonek - Michał Wiktorowski 3:0; 86 kg juniorzy - Mikołaj Brzeziński - Patryk Borucki 3:0.

Walki w ringu prowadzili i punktowali na zmiany: Zdzisław Jędrych, Jakub Gitlin, Kamila Zawół, Patryk Kwiatkowski i Bartosz Bober.