fot. prk24.pl
Sejm zgodził się w czwartek wieczorem na przedłużenie o 60 dni stanu wyjątkowego na części obszaru województw podlaskiego i lubelskiego, przy granicy z Białorusią. Za zagłosowało 237 posłów, przeciw było 179, od głosu wstrzymało się 31.

Politycy z naszego regionu rozmawiali również o nowelizacji ustaw podatkowych, które wdrażają rozwiązania zapisane w Polskim Ładzie. Wśród zmian jest m.in. podwyżka kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych. Zmienią się także zasady odliczania składki zdrowotnej - wynosi ona 9 proc. dochodu, ale 7,75-procentowa część składki podlega odliczeniu od podatku. Uchwalona w piątek ustawa to odliczenie likwiduje.

Nasi goście dyskutowali także o programie „Cyfrowa Gmina”, w ramach którego do 20 tysięcy dzieci z 880 gmin z rodzin byłych pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych otrzyma sprzęt komputerowy.

Ponadto skomentowali propozycję zaostrzenia kar za przestępstwa drogowe.

Zaproszenie Anny Popławskiej przyjęli posłowie Czesław Hoc z Prawa i Sprawiedliwości, Zbigniew Konwiński z Platformy Obywatelskiej, Radosław Lubczyk z klubu parlamentarnego PSL-Koalicja Polska i Dariusz Wieczorek z Nowej Lewicy. W audycji wzięli również udział Marcin Bedka z Konfederacji i wicerzecznik Partii Republikańskiej Szymon Stachowiak.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

red./rz

Posłuchaj

„Po Słowie” - część pierwsza „Po Słowie” - część druga