fot. B. Klamra/lasy.gov.pl
Sadzonki można otrzymać w nadleśnictwach, a także punktach zorganizowanych przez leśników, np. przy niektórych galeriach handlowych. Dostępne będą w czwartek i piątek.

Akcja „sadziMY” została zainaugurowana w 2019 roku przez prezydenta Andrzeja Dudę w odpowiedzi na zniszczenia dokonane przez huragan 100-lecia, który przeszedł nad Polską w 2017 roku. Był on największym takim kataklizmem w 95-letniej historii Lasów Państwowych. W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. nawałnice połamały i wywróciły miliony drzew na powierzchni ok. 70 tys. ha, w pasie od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę, Kujawy po Kaszuby.

Jak powiedziała Polskiemu Radiu Koszalin Magdalena Marchwiak z Nadleśnictwa Wałcz, w czwartek i piątek w nadleśnictwach w całym kraju można otrzymać sadzonki rodzimych gatunków drzew: - Zapraszamy do siedzib naszych nadleśnictw, gdzie będziemy dzielić się tym, co wyhodowali leśnicy w naszych gospodarstwach szkółkarskich, czyli sadzonkami gatunków rodzimych.

Drzewa mogą upiększyć ogrody czy osiedlowe klomby. - Do każdej małego drzewka dołączamy instrukcję sadzenia. Leśnicy podpowiadają też, jak opiekować się sadzonkami - dodała Magdalena Marchwiak.

pg/aj

Posłuchaj

Magdalena Marchwiak z Nadleśnictwa Wałcz zaprasza do akcji „sadziMY” Magdalena Marchwiak z Nadleśnictwa Wałcz o dodatkach do sadzonek