fot. prk24.pl
W „Studiu Kołobrzeg” podjęliśmy również temat relacji pomiędzy polskością a wiarą. Mówiliśmy także o projekcie uchwał samorządowych oraz zbliżających się regatach. Niezbędne wiadomości z miasta na granicy dwóch makroregionów - szczecińskiego i koszalińskiego zredagowali: Małgorzata Abramowicz, Mariusz Wolański i Jarosława Banaś.

O tym, kto i dlaczego boi się nauk ks. prymasa Wyszyńskiego, a także o umacnianiu polskości na Pomorzu Zachodnim mówił red. Jacek Ożoga z krakowskiego wydawnictwa „Biały Kruk”.

rozmowa z red. Jackiem Ożogą

W minioną niedzielę ulicami Kołobrzegu przeszedł XVI Marsz dla Życia i Rodziny. Jego hasłem przewodnim było: „Tato- bądź, prowadź, chroń”. Marsz zorganizowały parafia konkatedralna oraz kołobrzeskie środowiska katolickie: Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Metanoia” i stowarzyszenie Katolicka Inicjatywa Kulturalna.

Marsz dla Życia i Rodziny - relacja

Prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska przedstawiła propozycje uchwał planistycznych i budżetowych. Dotyczą one m.in. Komunikacji Miejskiej czy Pałacu Zdrojowego.

rozmowa z rzecznikiem prezydent Kołobrzegu - Michałem Kujaczyńskim

Maciej Bejnarowicz skomentował propozycje uchwał zaprezentowane przez prezydent miasta. Mówił też o wynikach prac komisji rewizyjnej dotyczących kooperacji miasta z organizatorem Sunrise Festiwalu.

rozmowa z Maciejem Bejnarowiczem

W Gościnie, tuż obok Domu Pomocy Społecznej, powstanie Dom Dziecka. To pierwszy tego typu projekt, a jego celem jest wzajemne budowanie więzi pomiędzy dziećmi i seniorami.

Rozmowa ze starostą kołobrzeskim - Tomaszem Tamborskim

O wioskach dziecięcych, rodzinach zastępczych i domach dziecka opowiada pedagog z wieloletnim doświadczeniem zawodowym mgr Marta Moszko.

rozmowa z Martą Moszko

Regaty smoczych łodzi na rzece Parsęcie to obok jazdy rowerem po desce, sztandarowa impreza organizowana przez Ligę Morską i Rzeczną. O organizacji imprezy opowiada prezes Gabriela Antos.

rozmowa z Gabrielą Antos

Echa Kongresu Morskiego i komentarz do sesji Sejmiku Zachodniopomorskiego w rozmowie z Małgorzatą Jacyną-Witt.

rozmowa z Małgorzatą Jacyną-Witt

O staropolskim znaczeniu słowa „kongres” a także o innych słowach będących w obiegu medialnym, w najnowszym wydaniu „Słownika na Fali” rozmawiali dr Sebastian Żurowski, językoznawca z UMK w Toruniu i Jarosław Banaś.

„Słownik na Fali”

„Studio Kołobrzeg” przygotowali: Małgorzata Abramowicz, Mariusz Wolański, Jarosław Banaś
Opracowanie muzyczne: Adrian Adamowicz