fot. prk24.pl
Prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w rozmowie z Anną Popławską na antenie Polskiego Radia Koszalin mówił o programach realizowanych przez Fundusz, a także o wzrastającej świadomości mieszkańców Pomorza Zachodniego w kwestii konieczności dbania o środowisko.

Prezes zaznaczył, że doświadczenia zdobyte podczas pełnienia funkcji wicewojewody zachodniopomorskiego są przydatne na nowym stanowisku. Zwrócił uwagę, że niezwykle istotna jest współpraca z samorządowcami.

- Programy, które realizuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, wymagają kontaktu z samorządowcami. Ważną kwestią jest również umiejętność zarządzania ludźmi oraz doświadczenie zdobyte w czasie realizacji różnych programów przygotowanych przez rząd. 6-letnia kariera w Urzędzie Wojewódzkim na pewno będzie przydatna w nowych wyzwaniach - wyjaśnił Marek Subocz.

Gość Anny Popławskiej wspomniał również m.in. o programie „Czyste Powietrze”, którego celem jest poprawa jakości powietrza, a także o działaniach w ramach projektu „Moja Woda”.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/od

Posłuchaj

rozmowa Anny Popławskiej z Markiem Suboczem