fot. Szymon Gruchalski/langteamrace.pl
29 lub 93 kilometry - tyle będą musieli pokonać uczestnicy Orlen Lang Team Race. W sobotę finał tegorocznych zmagań zaplanowano na trasie w Bytowie i okolicach.

Udział w zawodach to okazja do sportowej rywalizacji w gronie miłośników kolarstwa, możliwość z bliska obserwacji zawodników, nowoczesnego sprzętu kolarskiego i kolorowego peletonu. Kolarzom przemierzającym trasę wyścigu będzie dane także podziwianie uroków Kaszub, ziemi bytowskiej. Rywalizacja w Bytowie to trzeci i ostatni w tym roku akt Orlen Lang Team Race. Na kolarzy amatorów czekają dwie trasy - Mini (29 km) i Maxi (93 km).

Bytów jest miastem o bogatej kolarskiej historii, ale i współcześnie coraz aktywniej pokazuje się na tym polu. To właśnie w Bytowie pierwsze kolarskie kroki stawiał Czesław Lang, medalista olimpijski, i mistrzostw świata, a obecnie organizator m.in. Tour de Pologne.

- Kolarstwo jest formą aktywności, która obok pływania, chodzenia i piłki nożnej, cieszy się największym zainteresowaniem. Stąd przywiązujemy bardzo dużą wagę do budowy ścieżek i ciągów pieszo-rowerowych. Również finansowo wspieramy sport młodzieżowy, który prowadzony jest przez nasze kluby sportowe Basztę Bytów i Bytovię Bytów - podkreślił burmistrz Bytowa Ryszard Sylka.

Zawodnicy biorący udział w wyścigu będą mogli sprawdzić swoje umiejętności na wymagającej pod względem technicznym trasie, a także rywalizować w gronie osób mocno związanych z historią polskiego kolarstwa. Wyścig w Bytowie odbędzie się 25 września.

Zawody Orlen Lang Team Race w tym roku gościły w Białymstoku i Arłamowie. - Kaszuby to moje miejsce na ziemi. Stamtąd ruszyłem w wielki świat, a teraz staramy się z całym zespołem tworzyć tutaj wspaniałe rzeczy. Takie, jak właśnie ORLEN Lang Team Race - dodał Czesław Lang.

Patronat nad imprezą sprawuje Polskie Radio Koszalin.

kk/rz