fot. Małgorzata Abramowicz
30 dzieci i pracownicy, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną, przebywają w domu na kwarantannie. Dla pozostałych podopiecznych zajęcia odbywają się stacjonarnie.

Kolejne decyzje zapadną po tym, jak będzie znany wynik testu zrobionego drugiemu pracownikowi.

- Zakażona jest opiekunka tzw. średniej grupy dzieci. Lista osób, z którymi miała kontakt nasza pracownica, została przekazana do sanepidu. Przebywają one na kwarantannie do 27 września. Zajęcia dla pozostałych dzieci odbywają się normalnie - powiedziała Grażyna Ronij, dyrektor żłobka „Krasnal”. - Jeśli wynik testu drugiego pracownika okaże się pozytywny, to przedłużmy kwarantannę lub objęte nią będą kolejne dzieci. Czekamy na rozwój sytuacji. Nie sądzę również, by doszło do zamknięcia żłobka - dodała.

Rodzice dzieci, które objęto kwarantanną, zachowują spokój. - Do poniedziałku zostaję z dzieckiem w domu. Gdyby przedłużono kwarantannę, opiekę nad nim sprawować będzie babcia - powiedziała matka dziecka, które uczęszcza do żłobka „Krasnal”.

Minionej doby w powiecie kołobrzeskim wykonano 74 testy na koronawirusa. Wykryto trzy zakażenia. Na kwarantannie przebywa 171 osób.

ma/rz

Posłuchaj

Grażyna Ronij, dyrektor żłobka „Krasnal” matka dziecka, które uczęszcza do żłobka „Krasnal”