fot. Koszalin Centrum Pomorza/Facebook
W Europejskim Dniu bez Samochodu przejazd autobusami komunikacji miejskiej jest bezpłatny, podobnie jak pierwsze dwie godziny wypożyczenia roweru miejskiego.

Grzegorz Śliżewski z wydziału promocji koszalińskiego magistratu podkreślił, że: - Propagowanie postaw proekologicznych, w tym uświadamianie mieszkańcom problemu emisji CO2 oraz promocja ekologicznych środków transportu publicznego, tj. Koszalińskiego Roweru Miejskiego czy niskoemisyjnego taboru autobusowego, są kluczowymi elementami w polityce proekologicznej prezydenta Piotra Jedlińskiego.

Dodał, że Koszalin, podobnie jak wiele miast w Polsce, Koszalin aktywnie włącza się w kampanię związaną z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu (ETZT) zainicjowaną przez Komisję Europejską w 2002 roku.

Kampania corocznie kończy się 22 września w Europejskim Dniu bez Samochodu. W Koszalinie w tym dniu, zgodnie z uchwałą rady miejskiej z kwietnia 2019 roku, przejazdy autobusami komunikacji miejskiej są wolne od opłat dla wszystkich pasażerów. - Dodatkowo w tym roku, także 22 września, pierwsze dwie godziny wypożyczenia roweru miejskiego będą darmowe - zaznaczył Śliżewski.

W ramach ETZT w minioną sobotę odbyła się druga edycja wyścigu kolarskiego „Tour de Koszalin”, w niedzielę Miejski Zakład Komunikacji w Koszalinie zorganizował dzień otwarty m.in. z pokazami WOPR, malowaniem autobusu, symulatorem zdarzeń i alkogoglami.

PAP/aj