fot. Mateusz Sienkiewicz
Umowę dotyczącą tej współpracy podpisali we wtorek dyrektorzy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile i Okręgowej Służby Więziennej w Koszalinie.

Major Robert Trembowelski, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Czarnem powiedział Polskiemu Radiu Koszalin, że z podjętych działań płynie wiele korzyści: - To bardzo ważny element resocjalizacji, który kształtuje skazanego, pozwala mu legalnie zdobywać pieniądze i przystosowuje go do życia na wolności. Wiąże się także z samodyscypliną i odpowiedzialnością. Skazany musi bowiem rano wstać do pracy i odpowiednio ją wykonywać. Dzięki pracy może również spłacić długi, np. zaległe alimenty. Osoby, które mają takie zobowiązania są kierowane do pracy w pierwszej kolejności.

Rafał Cieślak, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile zaznaczył, że więźniowie będą kierowani do różnych prac w lesie: - Będą to proste prace leśne, związane z dbaniem o porządek. W planach jest także budowa budek dla ptaków. Osadzeni znajdą zatrudnienie w nadleśnictwach, które znajdują się na północy naszej dyrekcji, takich jak Okonek, Złotów i Lipka.

Porozumienie pilskiej RDLP z Inspektoratem Służby Więziennej w Koszalinie to część ogólnopolskiego programu „Praca dla więźniów”.

pg/aj

Posłuchaj

mjr Robert Trembowelski, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Czarnem Rafał Cieślak, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile