fot. Marcin Prusak
Podczas zajęć teoretycznych studenci będą mogli nauczyć się taktyki, pierwszej pomocy i zasad obrony przeciwlotniczej i przeciwchemicznej. Później odbędzie się szkolenie praktyczne na poligonie.

Część teoretyczna realizowana jest na Politechnice Koszalińskiej we współpracy z Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie.

- Wiosną odbędą się zajęcia z medycyny pola walki, pierwszej pomocy, obsługi broni, taktyki, obrony przeciwlotniczej i przeciwchemicznej. Szkolenia będą prowadzone m.in. przez żandarmerię wojskową - powiedział Wojciech Sokołowski, pełnomocnik rektora ds. kształcenia wojskowego studentów.

W wakacje studentów czeka szkolenie praktyczne. Na poligonie nauczą się m.in. obsługiwać broń. Następnie złożą przysięgę.

Osoba, która chce wziąć udział w programie, musi posiadać polskie obywatelstwo i aktywny status studenta oraz pozytywnie przejść kwalifikację wojskową. Później musi wypełnić wniosek, który dostępny jest TUTAJ >>, i przesłać go do koordynatora programu (wojciech.sokolowski@tu.koszalin.pl).

W minionej edycji „Legii Akademickiej” wzięło udział 30 studentów Politechniki Koszalińskiej, a w ciągu czterech lat - 170.

red./rz

Posłuchaj

Wojciech Sokołowski o tym, kto może wziąć udział w programie Wojciech Sokołowski o szkoleniu teoretycznym