fot. Małgorzata Abramowicz
Po przerwie spowodowanej pandemią marsz przeszedł ulicami Kołobrzegu. W tym roku marsz odbywa się pod hasłem „Tato - bądź, prowadź, chroń”, a jego celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowe zrozumienie ojcostwa.

W Marszu uczestniczyli kołobrzeżanie, przedstawiciele Wojowników Maryi, Wspólnoty Męskiego Różańca. W sumie udział wzięło ok. 200 osób. - Swoją obecnością chcemy pokazać swoje poparcie dla kultury życia. Trzeba wspierać życie, jak i w tym roku również ojcostwo, ponieważ jest ono bardzo ważne. Dziecku jest potrzebny ojciec - powiedzieli uczestnicy marszu.

Kołobrzeżanie o godzinie 13.00 wyruszyli spod bazyliki konkatedralnej  do Regionalnego Centrum Kultury, gdzie wydarzenie zakończył program artystyczny.

Tegoroczny Marsz zorganizowały  parafia konkatedralna, kołobrzeskie środowiska katolickie: Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Metanoia”, stowarzyszenie Katolicka Inicjatywa Kulturalna. - Jesteśmy w takiej sytuacji i w świecie, który coraz bardziej zaczyna być nastawiony negatywnie do religii katolickiej  z różnych względów ideologicznych  i innych zjawisk, które się uwidaczniają, a które powodują, że nie jest łatwo być katolikiem - powiedział Jacek Pechman z Katolickiej Inicjatywy Kulturalnej.

- Wszystkim, którzy wzięli udział w Marszu, należą się podziękowania. Uczestnicy pokazali swoją odwagę, o którą w dzisiejszych czasach jest bardzo trudno, więc można powiedzieć, że ulicami Kołobrzegu przeszli najodważniejsi - dodał Jacek Pechman.

Był to już 16. Marsz dla Życia i Rodziny.

ma/red.

fot. Małgorzata Abramowicz
fot. Małgorzata Abramowicz
fot. Małgorzata Abramowicz
fot. Małgorzata Abramowicz
fot. Małgorzata Abramowicz
fot. Małgorzata Abramowicz

Posłuchaj

Jacek Pechman z Katolickiej Inicjatywy Kulturalnej uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny