Jak co tydzień, w sobotni poranek, goście „Studia Kołobrzeg” dyskutowali o najważniejszych wydarzeniach mijającego tygodnia w mieście, regionie i kraju.

Radni Izabela Zielińska (Niezrzeszona) i Bartosz Bieńkowski (Klub Radnych PiS) o nieprawidłowościach przy zawieraniu mów przez UM i prezydenta miasta na organizację imprez w Kołobrzegu.

Izabela Zielińska i Bartosz Bieńkowski cz.1
Izabela Zielińska i Bartosz Bieńkowski cz.2

W najbliższą niedzielę odbędzie się Kołobrzegu Marsz dla Życia i Rodziny. O szczegółach wydarzenia opowiedział jeden z organizatorów, Krzysztof Ukleja.

Krzysztof Ukleja

Kołobrzeska stadnina Michalski od ponad 20 lat zajmuje się hipoterapią. W ciągu roku konie pomagają 2-3 tys. dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

relacja Małgorzaty Abramowicz ze stadniny koni Michalski

Sanatorium MSWiA w Kołobrzegu jako pierwsze w kraju wdrożyło program terapii antystresowej dla służb mundurowych. Jego kluczowym elementem jest muzykoterapia, która jak się okazuje, przynosi znakomite rezultaty. Dyrekcja MSWiA pracuje nad poszerzeniem programu

relacja Małgorzaty Abramowicz

W mijającym tygodniu w Szczecinie odbył się VIII Międzynarodowy Kongres Morski. O jego zadaniach opowiedział Zbigniew Bogucki - wojewoda zachodniopomorski .

Zbigniew Bogucki

fot. prk24.pl

We wtorek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów podpisano w tej sprawie akt notarialny w sprawie przekazania gigantycznej kwoty 1 mld złotych na budowę czterech nowoczesnych promów dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej oraz Polskiej Żeglugi Morskiej. O wypowiedź poprosiliśmy prezesa PŻB Andrzeja Madejskiego i sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury Marka Gróbarczyka.

rozmowa Małgorzaty Abramowicz z Markiem Gróbarczykiem oraz Andrzejem Madejskim

Na Międzynarodowym Kongresie Morskim zastanawiano się m.in. nad przyszłością portów i stoczni.  Małgorzata Abramowicz rozmawiała z  Kazimierzem Drzazgą, wiceprezesem ds. infrastruktury Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście i radną Sejmiku Zachodniopomorskiego Małgorzata Jacyną-Witt pracująca w Radzie Nadzorczej Funduszu Rozwoju Spółek.

rozmowa Małgorzaty Abramowicz z Kazimierzem Drzazgą oraz Małgorzatą Jacyną-Witt

„Słownik na Fali” m.in. o stygmatach i stygmatyzacji

„Słownik na Fali”

jb/ma/mw/mt