fot. prk24.pl
Poseł Prawa i Sprawiedliwości był gościem Anny Popławskiej w porannym „Studiu Bałtyk”. W rozmowie mówił o trwającej w sejmie debacie w sprawie podniesienia kwoty wolnej od podatku. Nawiązał również do protestu medyków w Warszawie.

Polski Ład zakłada zmiany w systemie podatkowym. Jak zapowiada partia rządząca, kwota wolna od podatku ma wynosić 30 tys. zł, co ma zapewnić korzyści dla najmniej zarabiających, rodzin z dziećmi i emerytów.

Marcin Porzucek zapytany, czy liczy na ponadpartyjną zgodę w tej kwestii, zwrócił uwagę, że podniesienie kwoty wolnej od podatku postulowało wiele partii. - Takie głosy już się pojawiały, lecz nie w momencie sprawowania władzy przez dane ugrupowanie. PiS jest pierwszą partią, która chce podnieść kwotę w tak zdecydowany sposób - mówił poseł.

- Taka zmiana oznacza dla wielu emerytów i rencistów, że nie będą płacili podatku dochodowego. Ci, którzy zarabiają około 20 tysięcy miesięcznie - faktycznie zapłacą trochę więcej - przekazał polityk.

Anna Popławska, w dalszej części rozmowy, nawiązała do trwającego w Warszawie protestu medyków. W piątek rozpoczął się 7 dzień funkcjonowania Białego Miasteczka. Przedstawiciele służby zdrowia zapowiadają, że jeśli ich postulaty nie zostaną zrealizowane, forma protestów może zostać zaostrzona. Marcin Porzucek zaznaczył w rozmowie, że PiS w ramach Polskiego Ładu, chce przeznaczyć olbrzymie środki na system opieki zdrowotnej w Polsce.

- Środki mają być przeznaczone na modernizację szpitali, podniesienie uposażenia dla lekarzy i pielęgniarek, czy zwiększenie liczby miejsc w szpitalach - wyliczał Porzucek. - Musimy również zwiększyć liczbę lekarzy w Polsce, co być może będzie się wiązało z podniesieniem liczby miejsc na studiach medycznych - mówił polityk.

- Cieszę się, że duża część środowiska medycznego chce rozmawiać i prezentować swoje warunki. Ci, którzy tego nie robią, pokazują ostentacyjne lekceważenie osób, które chcą podjąć dyskusję, jak na przykład minister zdrowia Adam Niedzielski - powiedział poseł.

Więcej w rozmowie Anny Popławskiej z Marcinem Porzuckiem.

Posłuchaj

Gość „Studia Bałtyk”: Marcin Porzucek