fot. polczyn-zdroj.pl
Turniej rozegra się na deskach Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju między 24 a 26 września. Zgłoszenia przyjmowane są jeszcze tylko przez tydzień - do 21 września.

Konkursowi towarzyszą wydarzenia kulturalne, w tym warsztaty. Na sobotę zaplanowano koncert Magdaleny Kumorek, która zaśpiewa teksty Bolesława Leśmiana. W niedzielę natomiast będzie miał miejsce koncert jubileuszowy, w reżyserii Jacka Bończyka do tekstów Juliana Tuwima. Wykonawcami będą Magdalena Kumorek, Kamendyna Umer oraz Wojtek Brzeziński.

Krzysztof Szewczuk, dyrektor placówki zaprasza do uczestnictwa w tym wydarzeniu: - Święto poezji odbywa się w Połczynie-Zdroju już od kilku lat. Integrujemy środowisko recytatorów i wykonawców poezji śpiewanej z całego kraju. Obserwujemy, że wielu młodych ludzi, którzy zaczynali tu swoją drogę na scenę, obecnie profesjonalnie zajmują się wykonawstwem artystycznym. Zapraszamy wszystkich powyżej 16. roku życia.

Zdobywca Grand Prix konkursu otrzyma 3 tys. złotych. Pula nagród to ponad 10 tys. złotych.

Patronat nad XXXV Jubileuszowym Turniejem Skamandrytów objęli minister kultury i sportu oraz marszałek województwa zachodniopomorskiego.

ms/aj

Posłuchaj

materiał Mateusza Sienkiewicza