fot. Politechnika Koszalińska/Facebook
Szacuje się, że Politechnika Koszalińska przyjmie ponad tysiąc studentów, a Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie - ponad trzystu. To wyniki podobne do tych z ubiegłych dwóch lat.

Politechnika Koszalińska w tym roku uruchomiła trzy nowe kierunki. To Politologia 2.0, Sieci i instalacje budowlane oraz Bioanalityka chemiczna.

- Zainteresowanie nimi jest umiarkowane, ale liczba kandydatów nie odbiega od średniej. Nowe kierunki promujemy od niedawna. Mimo to liczymy, że przybędzie do nas trochę studentów - powiedział dr hab. Krzysztof Wasilewski, prorektor uczelni ds. kształcenia.

Politechnika Koszalińska w tym roku uruchomiła 27 kierunków studiów. Do najpopularniejszych należą filologia angielska, informatyka czy finanse i rachunkowość. Coraz więcej osób wybiera też studia niestacjonarne. Rekrutacja na politechnice potrwa do 30 października.

Z kolei Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie uruchomiła w tym roku dziesięć kierunków studiów. Studentów rekrutować będzie przynajmniej do 25 września.

- Najpopularniejszymi kierunkami są Pielęgniarstwo oraz Kosmetologia. Zadowoleni jesteśmy z rekrutacji na Fizjoterapię i Bezpieczeństwo Narodowe. Mniejsze zainteresowanie jest Ratownictwem medycznym. Wciąż jest duża liczba wolnych miejsc na Pedagogice i Wychowaniu Fizycznym. Zachęcamy także do studiowania Sportu, wellness i spa. Podania na nowo uruchomiony kierunek złożyło 25 osób - powiedział rektor uczelni dr Jan Kuriata.

W nadchodzącym roku akademickim nauka na Politechnice Koszalińskiej ma odbywać się w trybie stacjonarnym. Uczelnia w każdej chwili ma być jednak gotowa do przejścia na nauczanie hybrydowe. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koszalinie do odwołania zajęcia prowadzone będą w formie mieszanej.

red./rz

Posłuchaj

dr hab. Krzysztof Wasilewski, prorektor PK ds. kształcenia dr Jan Kuriata, rektor PWSZ w Koszalinie