fot. Facebook
W poniedziałek Piotr Lewandowski ogłosił rezygnację z pełnienia obowiązków przewodniczącego rady miasta oraz zrzekł się mandatu radnego.

Powody swojej decyzji Piotr Lewandowski wyjaśnił podczas konferencji prasowej.

- Złożyłem dziś rezygnację z funkcji przewodniczącego kołobrzeskiej rady miasta z powodów osobistych i zawodowych - związanych z podjęciem nowej pracy, która wiąże się z przeprowadzką do nowego miasta. Bardzo zależy mi na tym, żeby przekazać funkcję przewodniczącego rady miasta w sposób możliwie szybki, tak by sprawy z kolejnymi sesjami, podejmowaniem kolejnych uchwał, jak i sprawy bieżące były przejęte przez nowego przewodniczącego. Dlatego w piątek zostanie zwołana sesja nadzwyczajna, na której wybrany zostanie mój następca. Kandydatem na to miejsce jest Bogdan Błaszczyk, obecny wiceprzewodniczący kołobrzeskiej rady miasta, który wyraża zgodę na objęcie tej funkcji. Tego dnia zostanie wybrany również wiceprzewodniczący - poinformował
Piotr Lewandowski.

Po wygaśnięciu mandatu radnego na miejsce Piotra Lewandowskiego wejdzie osoba z listy kandydatów do rady miasta - ta, która miała największą liczbę głosów. Będzie to Anna Mazurek, urzędniczka starostwa powiatowego.

ma/aj

Posłuchaj

Piotr Lewandowski o powodach rezygnacji z funkcji przewodniczącego rady miasta