Druga odsłona tradycyjnie jest czasem dla młodych licealistów, którzy przystąpią do rywalizacji w konkursie recytatorskim w kołobrzeskim Regionalnym Centrum Kultury im. Z. Herberta.

Wszystko zacznie się w czwartek, 16 września warsztatami recytatorskimi w Ognisku Pracy Pozaszkolnej, które poprowadzi aktorka Agata Piotrowska Mastalerz.

Dzień później, w piątek, 17 września o godz. 10.00, w małej sali teatralnej Regionalnego Centrum Kultury im. Z. Herberta rozpocznie się konkurs recytatorski.
Laureatów poznamy kilka godzin o godz. 17.00. Wówczas to na dużej sali teatralnej nastąpi ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i prezentacja laureatów.

Ostatnim akcentem kończącym 22.edycję „Herbertiady” będzie emisja spektaklu „Trzy rozmowy z Panem Herbertem” w reżyserii Witolda Kopcia z muzyką Rafała Rozmusa i scenografią Katarzyny Krygier – Durakiewicz. Akcja spektaklu rozgrywa się w trzech przestrzeniach czasowych: w dwóch przełomowych latach w powojennej historii Polski (w 1970 oraz w 1981 roku), a także w roku śmierci Zbigniewa Herberta 1998. Jest to, oparta na wierszach, esejach i listach poety, historia człowieka niezłomnego, który płacił bardzo wysoką cenę za pozostanie wiernym swoim ideałom, nie wchodzącego w relacje z reżimem komunistycznym. W postać Herberta wcielił się Witold Kopeć aktor Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Więcej na temat wydarzenia na stronie internetowej organizatora.