fot. Gmina Sianów/ fb
Tegoroczna kwota budżetu obywatelskiego w mieście i gminie Sianów to dwieście tysięcy złotych. Do 1 października mieszkańcy mają czas na zgłoszenie swoich projektów do budżetu.

Maciej Berlicki, burmistrz Sianowa, podkreślił, że w tym roku realizowane będą projekty inwestycyjne: - Nasz budżet obywatelski zakłada, że zgłaszane przez mieszkańców projekty są wyłącznie inwestycyjne. Nie chcemy żeby pieniądze były przejadane, ale żeby coś nowego się pojawiało. Być może wygrają mniejsze projekty, ale jeżeli będą dwa do 100 tysięcy złotych, to jeden będzie musiał być realizowany na terenach wiejskich, a jeden w Sianowie.

To trzecia edycja budżetu obywatelskiego w Sianowie. Agata Szewczyk, kierownik Referatu Rozwoju Urzędu miasta i Gminy Sianów zaznaczyła, że zgłaszane projekty muszą spełniać określone wymagania: - Muszą być one realizowane w roku budżetowym oraz zlokalizowane na terenie stanowiącym własność gminy Sianów. Głosowanie elektroniczne zacznie się 29 października, a skończy 14 listopada. 15 listopada poznamy wyniki.

Szczegółowe informacje dotyczące zgłaszania projektów można znaleźć na stronach internetowych miasta i gminy Sianów.

Do tej pory w ramach budżetu obywatelskiego zrealizowano m.in. oświetlenie w Skibienku, doposażono tereny rekreacyjne na Osiedlu Karniszewickim, czy tworzony jest nowoczesny plac zabaw w Szczeglinie.

kk/aj

Posłuchaj

Maciej Berlicki, burmistrz Sianowa Agata Szewczyk, kierownik Referatu Rozwoju Urzędu Miasta i Gminy Sianów