fot. prk24.pl
Nowe zadanie, ale przede wszystkim misja - tak o objęciu funkcji prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie mówił wicewojewoda zachodniopomorski. W poniedziałek Marek Subocz zastąpi na stanowisku prezesa Funduszu - Emilię Niemyt.

Marek Subocz był w czwartek gościem „Studia Bałtyk”. Jak mówił na antenie Polskiego Radia Koszalin, liczy na dalszą ścisłą współpracę z samorządami.

- Nowe stanowisko traktuję jako misję, podobnie było kiedy zostałem wicewojewodą. Dziękuję wszystkim, dzięki który miałem możliwość pracy na rzecz mieszkańców naszego województwa - m.in. Joachimowi Brudzińskiemu, Pawłowi Szefernakerowi, Małgorzacie Golińskiej oraz śp. Piotrowi Jani, Krzysztofowi Kozłowskiemu, Tomaszowi Hincowi czy Zbigniewowi Boguckiemu. Jest to pewnego rodzaju zmiana, ale myślę, że korzystna dla województwa zachodniopomorskiego. Praca w Funduszu również polega na współpracy z samorządami. Środki pochodzą z budżetu państwa, co umożliwi rozwój gmin - wyjaśnił wicewojewoda.

Jak dodał Marek Subocz - zakres działalności Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej obejmuje m.in. inwestycje niezwykle ważne dla wszystkich samorządów.

- Są to inwestycje dotyczące zarówno kanalizacji, jak i termomodernizacji budynków - na terenie województwa prowadzony jest pilotażowy program z zakresu wymiany pieców. Są to cele, które chciałbym zrealizować przy współpracy z urzędnikami WFOŚiGW oraz przy wykorzystaniu wcześniej nabytego doświadczenia - powiedział wicewojewoda.

Z wnioskiem o zmianę na stanowisku prezesa zwróciła się do Zarządu Województwa Rada Nadzorcza Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Funkcję prezesa Funduszu Marek Subocz obejmie w poniedziałek 13 września.

Więcej w poniższej rozmowie.

pg/od/rz

Posłuchaj

rozmowa z Markiem Suboczem