fot. prk24.pl
To już czwarta edycja plebiscytu, w którym mieszkańcy Szczecinka mogą zadecydować, na co władze miasta przeznaczą w przyszłorocznym budżecie milion złotych. W tym roku pod głosowanie poddano 21 projektów - zarówno infrastrukturalnych, jak i społecznych.

- Zainteresowanie nie maleje, są to bardzo ciekawe inicjatywy obywatelskie - od imprez muzycznych po czytelnie komiksów - wyjaśnił w „Studiu Bałtyk Szczecinek” wiceburmistrz Maciej Makselon.- Projekty składane przez mieszkańców są następnie weryfikowane przez urzędników, by sprawdzić, czy Miasto jest w stanie je zrealizować - wyjaśnił.

W tegorocznej edycji szczecineckiego Budżetu Obywatelskiego wiele projektów stawia na zagospodarowanie przestrzeni miejskiej pod kątem wypoczynku.

- Projekty pokazują, jakie są potrzeby mieszkańców - zaznaczył wiceburmistrz. - Widać, że Szczecinek mocno stawia na park i na jezioro - to jest skarb naszego regionu. Nie dziwi mnie, że chcemy, aby te miejsca były każdego roku urozmaicane dodatkowymi atrakcjami - przekazał Makselon.

Głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego w Szczecinku trwa do 26 września, do północy. Głosy można oddawać w internecie. Zwycięskie projekty zaprezentowane zostaną do 5 października.

ms/kc

Posłuchaj

Maciej Makselon - wiceburmistrz Szczecinka