fot. Mateusz Sienkiewicz
Ponad 60 tysięcy złotych kosztować będzie przebudowa przejścia dla pieszych w sąsiedztwie szpitala w Szczecinku oraz stworzenie nowego przejścia przy ulicy Narutowicza. Mają one być zrealizowane jeszcze w tym roku.

Marek Subocz, wicewojewoda zachodniopomorski przekazał dziś umowę na rządowe dofinansowanie w wysokości 80 procent wartości projektu.

- Zależy nam na poprawie bezpieczeństwa Polaków. Niedaleko znajduje się cmentarz komunalny oraz sklep wielkopowierzchniowy, dlatego ruch w tym miejscu jest wzmożony - powiedział wicewojewoda.

Starosta Krzysztof Lis poinformował, że na nowym przejściu pojawią się oznaczenia dla osób mających problemy ze wzrokiem. - W tym celu zostanie wylana specjalna farba, która spowoduje, że przejście będzie bardzo czytelne. Zastosujemy również dodatkowe oświetlenie i sygnały ostrzegawcze dla przejeżdżających - wyliczał starosta.

Dla mieszkańców to bardzo ważna inwestycja. Zgodnie twierdzą, że jest to niebezpieczne miejsce dla przechodniów: - Występuje tutaj wzmożony ruch - wiele osób kieruje się tą trasą nad morze. Przejście dla pieszych znajduje się niestety zbyt daleko. Nowa inwestycja z pewnością będzie pomocna.

Małgorzata Golińska, wiceminister klimatu i środowiska, szczecinecka posłanka PiS-u zaznaczyła, że inwestycja drogowa w ciągu dawnej krajowej „jedenastki” przy ulicy Narutowicza jest istotna, również ze względu na fakt, że ubiegali się o nią mieszkańcy pobliskiego osiedla. - O środki zabiegali sami mieszkańcy, którzy wystosowali w tej sprawie petycję do starosty. Bezpieczeństwo jest najważniejsze i nie ma tutaj o czym dyskutować - wyjaśniła Małgorzata Golińska.

Szczecineckie inwestycje w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg będą wykonane z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zaplanowano także dodatkowe oświetlenie i elementy ostrzegawcze. Powstaną rónież przejazdy rowerowe.

ms/od

fot. Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz
fot. Mateusz Sienkiewicz

Posłuchaj

Małgorzata Golińska - wiceminister klimatu i środowiska i szczecinecka posłanka PiS-u mieszkańcy Szczecinka materiał Mateusza Sienkiewicza