fot. organizator
W święcie polskich pianistów wezmą udział gwiazdy: Elżbieta Stefańska, Marek Bracha, Rafał Łuszczewski, Paweł Kowalski, i młodzi szopeniści - pianiści, którzy zakwalifikowali się do udziału w międzynarodowym konkursie chopinowskim.

- W tym roku na Festiwalu zaprezentują się Piotr Alexewicz, laureat naszej estrady, ale też Aleksandra Dąbek. Na pewno wielką gwiazdą będzie Tomasz Ritter, który jak przypomnę, jest zwycięzcą I Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na fortepianie historycznym - wymienia wykonawców Mieczysław Jaroszewicz, prezes Słupskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego.


W tym roku już po raz trzeci odbędzie się prawykonanie utworu zamówionego specjalnie na festiwal:
- Obrazy w dźwięku, czyli kolekcja Witkacego, muzyka poświęcona tej kolekcji, a także z epoki - wyjaśnia organizator. - Autorem jest Tomasz Jakub Opałka.

Festiwal zakończy się 9 w
rześnia koncertem poświęconym pamięci Haliny Czerny-Stefańskiej w 20 rocznicę jej śmierci. Wydarzenie od początku organizowane jest przez Słupskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne.

Program festiwalu jest dostępny na stronie internetowej: www.stsk.eslupsk.pl. Polskie Radio Koszalin ma patronat nad tym wydarzeniem.


bg/kc


Posłuchaj

Mieczysław Jaroszewski prezes Słupskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego