fot. prk24.pl
Jak co tydzień, w sobotni poranek, goście „Studia Kołobrzeg” dyskutowali o najważniejszych wydarzeniach mijającego tygodnia w mieście, regionie i kraju.

Radni powiatowi Henryk Bieńkowski i Barbara Aściukiewicz o nietransparentnej sytuacji, w której radny pracuje w spółce miejskiej, bądź rada decyduje o jego zatrudnieniu oraz o obawach starosty kołobrzeskiego.

Panel samorządowy

W 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej w Kołobrzegu pod pomnikiem Poległym w Walkach o Kołobrzeg w marcu 1945 roku odbyły się uroczystości patriotyczne.

relacja i refleksja

Jedną z najciekawszych imprez odbywających się latem w Kołobrzegu jest Charytatywny Turniej Tenisowy o Puchar Komendanta Głównego Policji. Dochód z imprezy przekazywany jest na rzecz rodzin poległych na służbie policjantów. Turniej organizowany jest od 14 lat i tradycją się stało, że do udziału w nim zapraszani są między innymi znani artyści estrady, teatru i filmu.

Charytatywny Turniej Tenisowy o Puchar Komendanta Głównego Policji

Wiceprezes Katolickiej Agencji Informacyjnej OP Stanisław Tasiemski o sytuacji w Afganistanie i przygotowaniach do beatyfikacji księdza prymasa Stefana Wyszyńskiego.

ks. Stanisław Tasiemski

Gościem „Studia Kołobrzeg” jest ogrodnik miejski Monika Buśko-Kuś. Tym razem rzecz jest o agawach.

Monika Buśko-Kuś ogrodnik miejski Kołobrzegu

W całej Polsce w ponad 20 tysiącach szkół 4,6 mln uczniów rozpoczęło naukę. W inauguracji wojewódzkiej, która odbyła się w Zespole Szkół Rolniczych w Świdwinie, uczestniczyli między innymi zachodniopomorski wicekurator oświaty Bogusław Ogorzałek oraz Poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc.

inauguracja roku szkolnego 2021/2021

W sobotę w Gościnie odbędą się dożynki. Na tradycyjne święto plonów zapraszają starosta dożynek sołtys Ząbrowa Jolanta Kasztelan oraz dyrektor Domu Kultury i Książki w Gościnie Marcin Pawlak.

dożynki w Gościnie

„Słownik na Fali” o frazie z wiersza Edwarda Stachury „Dla wszystkich starczy miejsca” rozmawiają dr Sebastian Żurowski językoznawca z UMK i Jarosław Banaś.

„Słownik na Fali”

„Studio Kołobrzeg” przygotowali: Małgorzata Abramowicz, Mariusz Wolański, Jarosław Banaś
Opracowanie muzyczne: Adrian Adamowicz