fot. Mariusz Wolański
W dziesięciu nadmorskich miejscowościach w województwie zachodniopomorskim przez cały okres wakacji prowadzono akcję powszechnych szczepień przeciwko COVID-19. Z jednodawkowej szczepionki skorzystali zarówno mieszkańcy regionu, jak i turyści.

W piątek w Międzyzdrojach wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki oficjalnie podsumował akcję. - Ten pomysł na punkt ze szczepionkami jednodawkowymi zdecydowanie spełnił swoje zadanie. Ułatwił on zarówno mieszkańcom, jak i turystom zaszczepienie się podczas spędzania wakacji nad morzem. Ten program pokazuje, że konieczne jest wychodzenie do ludzi i szukanie różnych rozwiązań - podkreślił.

Wojewoda dodał, że oprócz akcji „Zaszczep się w wakacje nad polskim morzem”, na terenie województwa odbyło 35 różnego rodzaju jednorazowych wydarzeń i przedsięwzięć, w trakcie których uruchomiano punkty szczepień.

- Punkty działały przy okazji dożynek, festynów, różnego rodzaju świąt, zawodów sportowych, a nawet festiwali filmowych - wyliczał wojewoda. - W ten sposób udało się zaszczepić blisko 4,5 tysiąca osób - zaznaczył.

Wojewoda podkreślił, że akcja powiodła się także dzięki dużemu zaangażowaniu samorządów miast i gmin, w których prowadzono szczepienia, a także dzięki pracy placówek medycznych.

Z wojewodą Zbigniewem Boguckim rozmawiał Mariusz Wolański. Zapraszamy do wysłuchania materiału.

mw/kcPosłuchaj

Zbigniew Bogucki wojewoda zachodniopomorski rozmowa Mariusza Wolańskiego ze Zbigniewem Boguckim