fot. Jarosław Ryfun
Zespół Szkól nr 1 im. Mikołaja Kopernika był gospodarzem miejskiej inauguracji roku szkolnego. Podczas spotkania prezydent Koszalina Piotr Jedliński zwrócił uwagę na to, że najważniejszym zadaniem stojącym przed koszalińską oświatą jest powrót do stanu sprzed pandemii.

- Nie wszyscy dobrze znosili czas edukacji zdalnej. Bezpośredni kontakt między nauczycielami a uczniem, ale też między samymi uczniami jest jednak niezwykle ważny. Mam nadzieję, że uda się go w jakiś sposób przywrócić. Dlatego realizujemy duży program finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Wsparcia Psychicznego i Pedagogicznego - podkreślił Piotr Jedliński. - Chcemy też podnieść kwalifikacje kadry pedagogicznej, dlatego prowadzimy program edukacyjny dla nauczycieli.

Inauguracja była okazją do zaprezentowania nowych pracowni w Ekonomie: językowej i praktycznej nauki zawodu handlowca. Jak powiedział, dyrektor szkoły Szymon Konefał, pracownia językowa powstała w ramach Koszalińskiej Szkoły Ćwiczeń:- To projekt, który ma na celu zwiększenie skuteczności kształcenia przedmiotów ogólnych. Wszystkie pracownie zostaną wyposażony w nowoczesny sprzęt, wybrany przez nauczycieli. Pojawi się specjalistyczna pracownia do chemii, fizyki i językowa, oraz warte 400 tys. złotych laboratorium językowe - wymieniał dyrektor.

Projekt został opracowany wspólnie z Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie oraz Politechniką Koszalińską. Utworzone partnerstwo umożliwi podniesienie jakości doskonalenia zawodowego nauczycieli, poprzez dzielenie się doświadczeniem i potencjałem. W obecnej perspektywie finansowej Unii Europejskiej miasto otrzymało unijne dofinansowanie na realizację 59 projektów edukacyjnych, których łączna wartość wynosi prawie 63 mln zł.

sk/kc

fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun
fot. Jarosław Ryfun

Posłuchaj

Szymon Konefał dyrektor ZS nr 1 Piotr Jedliński, prezydent Koszalina