fot. prk24.pl
Mieszkańcy Kołobrzegu i okolic od kilku tygodni słuchają cyklicznych audycji nadawanych ze „Studia Kołobrzeg” - miejskiego programu Polskiego Radia Koszalin. Dziś przyszedł czas na jego oficjalne, uroczyste otwarcie.

Uruchomienie nowego, miejskiego programu poprzedził m.in. gruntowny remont kołobrzeskiej siedziby PRK i wyposażenie jej w najnowocześniejszy sprzęt.

- Starania o utworzenie miejskiego radia w Kołobrzegu z własną częstotliwością to wiele lat ciężkiej pracy. Ale Kołobrzeg - miasto z olbrzymim potencjałem i mnogością tematów - na to zasługuje - podkreślił Piotr Ostrowski, prezes Polskiego Radia Koszalin.

- To studio stwarza bardzo duże możliwości, łącznie z nadawaniem programu całodobowego na cały kraj, a także poza jego granicami - mówił Piotr Ostrowski. - Nasze ambicje nie wygasają i chcemy aż pięciokrotnie zwiększyć zasięg tego radia. Siła sygnału wykraczałaby wtedy znacznie poza Kołobrzeg i objęłaby cały powiat kołobrzeski.


Prezes dodał, że kołobrzeskie studio to kolejny krok na tworzeniu nowoczesnej rozgłośni, która dociera do najbardziej odległych zakątków regionu i jest „blisko słuchacza”: - Wszędzie chcemy i musimy docierać. To nie tylko stałe studia, ale także ciągłe przemieszczanie się naszych dziennikarzy po całym regionie. Prezes PRK przypomniał przy tym, że już niedługo otwarte zostanie kolejne studio, w Wałczu.

„Studia Kołobrzeg” mieszkańcy kurortu mogą słuchać na kołobrzeskiej częstotliwości 91,0 FM. Nadajemy od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-10:00. Gospodarzem pasma jest Sławomir Kamola. Materiały na antenę przygotowują kołobrzescy reporterzy - Małgorzata Abramowicz, Jarosław Banaś i Mariusz Wolański.

W „Studiu Kołobrzeg” poruszamy sprawy mieszkańców miasta i okolic. Stawiamy na informację, publicystykę, kulturę, edukację, sport i oczywiście muzykę. Codziennie zaproszeni goście, rozmowy, relacje reporterskie, informacje między innymi dla kierowców i o pogodzie.

Liczymy na Państwa udział w tworzeniu programu, czekamy na sygnały dla reporterów.

Jesteśmy w redakcji przy ulicy Bema 5.
tel. 94 35 22 033
SMS: 500 400 115
e-mail: kolobrzeg@radio.koszalin.pl

red.

fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl
fot. prk24.pl

Posłuchaj

rozmowa z Piotrem Ostrowskim, prezesem PKR materiał Mariusza Wolańskiego