fot. twitter.com/KGPSP
Jak powiedział Polskiemu Radiu Koszalin komendant pilskiej straży, st. bryg. Rafał Mrowiński - to kolejna zmiana, w której uczestniczą strażacy z tej jednostki.

- Pierwsza zmiana strażaków powróciła bardzo zmęczona, ale zadowolona. Na terenach Grecji praca strażacka wygląda zupełnie inaczej - m.in. ze względu na roślinność. Mam wrażenie, że pożarnicy wypełnili swoje zadania, chociaż nie ukrywam, że na twarzach było widać duże zmęczenie - powiedział st. bryg. Rafał Mrowiński.

Siedmiu pilskich strażaków wczoraj poleciało do Grecji, a sześciu - także wczoraj - wróciło z prowadzonej tam akcji. Teraz mają kilka dni urlopu. Jak dodaje st. bryg. Rafał Mrowiński - polscy strażacy są przyjmowani w Grecji z wdzięcznością za pomoc, jaką niosą w walce z żywiołem.

- Strażacy byli bardzo ciepło przyjmowani szczególnie przez ludzi cywilnych, ale również greccy strażacy dziękowali za fachową pomoc. Tereny Grecji, od tych polskich znacznie się różnią - tam są bardzo duże problemy z wodą - wyjaśnił st. bryg. Rafał Mrowiński.

Druga grupa strażaków, która w poniedziałek przed południem wyleciała do Grecji na wymianę, liczy tyle samo osób, co pierwsza grupa, czyli 143 osoby. W ostatnich tygodniach w Grecji wybuchło kilkaset pożarów z powodu długotrwałych upałów, podczas których temperatura sięgała 45 stopni Celsjusza.

pg/od

Posłuchaj

komendant pilskiej straży, st. bryg. Rafał Mrowiński