Kołobrzeg wakacyjnie zaprasza na sobotę do Regionalnego Centrum Kultury na spotkanie z poezją Zbigniewa Herberta, na rockowy koncert do amfiteatru i na stadion piłkarski. Oprócz tego w Wakacyjnym SK samorządowa polityka i historia polski. Zapraszają: Małgorzata Abramowicz, Mariusz Wolański i Jarosław Banaś. Zawsze w sobotę od 8 do 11.

15 sierpnia to znacząca data w polskim kalendarzu. Tego dnia obchodziliśmy dwa święta - jedno kościelne, czyli Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, inaczej Matki Boskiej Zielnej, a drugie państwowe, tj. Święto Wojska Polskiego. W Kołobrzegu uhonorowano ten dzień uroczystą mszą św., złożono też wieńce pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. O refleksje historyczne z tej okazji poprosiliśmy posła PiS Czesława Hoca i prezesa Światowego Związku Żołnierzy AK w Kołobrzegu - Bogusława Marka.

Bogusław Marek i Czesław Hoc

Największe polskie uzdrowisko liczy wpływy na półmetku sezonu. Jak wygląda miejska kasa Kołobrzegu o tym w rozmowie ze skarbnik dr Jolantą Włodarek.

rozmowa z dr Jolantą Włodarek

Do posła Czesława Hoca w tajemnicy przyszli prosić o pomoc pracownicy MOPS. Dlaczego w tajemnicy i jak się sprawa skończyła na etapie poselskiej interwencji? O tym w rozmowie.

rozmowa z Czesławem Hocem

Rock nad Bałtykiem to od 11 lat jedna z najważniejszych imprez muzycznych odbywających się latem. Swoimi tradycjami Rock nad Bałtykiem sięga początku lat 80. Już dziś w kołobrzeskim amfiteatrze wystąpią w roli gwiazd Artur Rojek i zespół Happysad. O festiwalu opowiada Łukasz Gładysiak z Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu.

Rock nad Bałtykiem

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił kolejny strategiczny plan rządowy dla Polski. Tym razem chodzi o Samorządowy Polski Ład zakładający przekazanie samorządom 8 miliardów złotych w IV kwartale bieżącego roku. O komentarz poprosiliśmy kołobrzeskich radnych miejskich - przewodniczącego klubu Prawo i Sprawiedliwość Macieja Bejnarowicza oraz przewodniczącego klubu Radnych Niezależnych Jacka Woźniaka.

Panel samorządowy cz. I

Kołobrzeg przeżywa rekordowy najazd turystów. Miasto zakorkowane jest przez samochody a władze miasta nie mają na to pomysłu. Chcą natomiast wprowadzić Kołobrzeską Kartę Turysty. Komentują radni miejscy: Maciej Bejnarowicz i Jacek Woźniak.

Panel samorządowy cz. II

Piłkarska Kotwica Kołobrzeg świętuje jubileusz 75-lecia. W Studiu Kołobrzeg gościmy zasłużonych dla klubu byłego zawodnika i trenera Andrzeja Stawowczyka oraz byłego prezesa Waldemara Błaszczaka.

Piłkarska Kotwica Kołobrzeg

Ogólnopolski Przegląd Twórczości Zbigniewa Herberta „Herbertiada” w Kołobrzegu odbywa się od 2000 roku i jest świętem „Księcia Poetów” – jednego z najwybitniejszych polskich twórców XX wieku, dwukrotnie nominowanego do literackiej Nagrody Nobla. To jedyne cykliczne wydarzenie kulturalne w Polsce, którego najważniejszym celem jest rozpowszechnianie wiedzy o osobie i dorobku twórczym Zbigniewa Herberta. To także prezentowanie programów artystycznych inspirowanych jego dziełami bądź odwołujących się do cenionych przez niego twórców.

O tegorocznej edycji opowiada Wojciech Czaplewski z Katolickiej Inicjatywy Kulturalnej.

Ogólnopolski Przegląd Twórczości Zbigniewa Herberta „Herbertiada”

Słownik na Fali Dr Sebastian Żurowski, językoznawca z UMK o wpływie na polszczyznę wydarzeń w Afganistanie. Czy aby na pewno wszyscy wiemy, kto jest talib? Dopytuje Jarosław Banaś.

„Słownik na Fali”