fot. stsk.eslupsk.pl
Festiwal zapoczątkowany w 1967 roku, jako doroczne - najważniejsze święta polskich pianistów, wkracza w drugie pięćdziesięciolecie z nie mającym sobie równych dorobkiem prezentacji polskich pianistów.

Pomysłodawcą i pierwszym kierownikiem artystycznym Festiwalu był prof. Andrzej Cwojdziński, który pełnił tę funkcję do 1999 roku, a od 2000 roku dyrektorem artystycznym FPP jest Jan Popis. Słupski Festiwal jest jedyną tego rodzaju imprezą muzyczną w kraju, na której swój kunszt wykonawczy prezentują najwybitniejsi polscy pianiści z kraju i mieszkający za granicą.

Od 1974 roku istotnym nurtem FPP jest „Estrada Młodych”, która wyłania laureatów, a następnie promuje szczególnie utalentowanych młodych pianistów. Jednym z wielu laureatów uznanych dziś w świecie wirtuozów fortepianu jest zwycięzca XV Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w 2005 roku Rafał Blechacz. Przed festiwalową publicznością prezentują się uczestnicy narodowej ekipy kolejnych edycji Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Program festiwalu na www.stsk.eslupsk.pl.