fot. Jacek Żukowski
O tym, jak zostaną spożytkowane pieniądze, zadecydują mieszkańcy. Niestety nie wszyscy słupszczanie wiedzą, jakie możliwości daje budżet obywatelski.

O szczegółach projektu opowiedziała Beata Macedońska dyrektorka Wydziału Współpracy i Promocji w słupskim ratuszu. - Budżet obywatelski można nazwać szczególnymi konsultacjami społecznymi. Miasto posiada określoną pulę pieniędzy na inwestycje, a w jaki sposób zostaną wydane, decydują słupszczanie - wyjaśniła dyrektorka. - Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do składania swoich propozycji, w dniach od 9 do 23 sierpnia. Odpowiedni formularz znajduje się na naszej stronie internetowej. Wypełniony dokument, należy dostarczyć do Słupskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej przy ul. Niedziałkowskiego 6 - wskazała Macedońska.

- Oczywiście można zgłosić swój wniosek również przez internet. W tym celu zapraszamy do odwiedzin portalu: slupsk.konsultacjejst.pl. Dzięki budżetowi obywatelskiemu w minionych latach w naszym mieście powstały m.in. nowe place zabaw, oraz obiekty sportowe - dodała nasza rozmówczyni.

Więcej informacji na temat budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie internetowej słupskiego ratusza. sf/mt

Posłuchaj

materiał Sebastiana Ferensa