fot. szczecin.uw.gov.pl
W Kołobrzegu od 6 do 11 sierpnia na skwerze Pionierów każdy dorosły będzie mógł przyjąć jednodawkowy preparat przeciw Covid-19 w mobilnym punkcie szczepień. W Darłowie szczepionkowy namiot stanie w piątek na Rynku Miejskim.

Mobilny punkt szczepień przeciw Covid-19 w Kołobrzegu stanie 6 sierpnia na skwerze Pionierów i pozostanie tam do 11 sierpnia. - Każdy dorosły, który jeszcze nie miał okazji się zaszczepić, będzie mógł przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson&Johnson - podał Michał Kujaczyński, rzecznik prezydent Kołobrzegu. Dodał, że nie będzie wymagana wcześniejsza rejestracja.

Przypomniał, że 31 lipca działalność zakończył Powszechny Punkt Szczepień uruchomiony 1 maja w kołobrzeskiej hali sportowej „Łuczniczka”. Pierwszą dawkę preparatu przyjęły tam 2 232 osoby, druga dawka podana została 2 066 osobom. Z kolei jednodawkowym Johnsonem zaszczepiono w „Łuczniczce” 300 osób.

Z informacji przekazanych przez darłowski magistrat wynika, że 6 sierpnia ponownie na Rynku Miejskim w Darłowie stanie namiot, w którym będzie można zaszczepić się przeciw Covid-19 bez wcześniejszej rejestracji i umawiania terminu jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson lub dwudawkowym Pfizera.

Zastrzyki będą wykonywane od 18:30 do 21:30 przy okazji koncertu muzycznego.

Z rządowych danych na 2 sierpnia wynika, że w pełni zaszczepionych jest 23 336 kołobrzeżan, czyli 50,5 proc. uprawnionych do przyjęcia preparatu. W Darłowie szczepionkę w wymaganym przez producenta dawkowaniu przyjęło 6 701 osób, czyli 49,3 proc. populacji.

PAP/rz